ZA NORMÁLNÍ HOLKY

Ráda bych podtrhla další důležitý projekt, a tenhle obzvlášť, neboť se týká i mě a vůbec všech dívek a žen. Jeho název skrývá jasné poslání – za normální holky.

Jeho autorkou je Kristýna alias Christie z blogu hellochristie.com. Možná o ní víte? Nebo sledujete její stejnojmenný instagram? A nebo znáte výše zmíněný projekt, ale nespojili jste si ho nikdy s touto slečnou.

Na svém instáči Kristýna postuje reálné fotografie žen a dívek, takové, jaké jsou. S faldíky, celulitidou i s akné. Žádné retuše a filtry na fotkách. Ale realita všedního dne.

Autorka Christie a její komentář – malá, tlustá, pihatá? Hlavně šťastná a svoje. zdroj: zanormalniholky.cz

Každá dívka by měla pochopit, že realita je jiná, než nám ji předsouvají média, novináři, nebo fotografové. Za každou fotografií v časopise se skrývá velká retuš, většina snímků na sociálních sítích je upravena ve filtrech a dalších aplikacích. Nic není takové, jak se zdá. Realita se vzdaluje tomu, co sami sdílíme, ale i konzumujeme z médií. Bohužel to spousta žen a dívek nechápe, nebo odmítá. Ale proč?

slovy Kristýny:

Projekt vznikl, aby nám holkám, ženám, dcerám, matkám, sestrám a kamarádkám, otevřel oči. Abychom se konečně, jednou provždy tak nějak hezky, ale doopravdy naštvaly, a řekly si do zrcadla: “Teda Blážo, Ty seš ale kus krásný ženský! Mám Tě ráda za to, jak se hezky směješ, a za to, jak jsi vtipná. Za to, jak jsi chytrá! A kolik toho zvládneš najednou! Máš toho hodně za sebou. Jsi silná holka, a moc si Tě za to všechno vážím. A taky Ti to dost sluší.”

Kromě sdílení fotografií a nejrůznějších poslání na sociálních sítí, vznikl především hlavní projekt Za normální holky v čele s 11 ambasadorkami. Každý měsíc se představuje jedna z nich formou článku na blogu, kde vypráví názory nejen na ženskost a krásu, ale především své vlastní zkušenosti ze života.

O tomhle projektu se toho dá napsat a sdílet ještě mnoho, ale lepší bude, když se na něj podíváte sami. Věřím, že vám to něco dá a třeba se na spoustu věcí budete dívat jinak.

Pokud znát jiný, zajímavý, projekt, budu ráda za sdílení se mnou. Díky 🙂

3 thoughts on “ZA NORMÁLNÍ HOLKY

 • Říjen 18, 2017 at 12:40 pm
  Permalink

  Tenhle projekt naprosto miluju! Sleduju její instagram i blog a nemůžu se vynadívat 🙂 Díky ní si už tolik nedělám hlavu s mým akné, hold ho mám a nejde s ním nic moc dělat. Zamalovávat se mi to každý den taky nechce že jo 🙂

  http://thewaybya.blogspot.cz/

  Reply
 • Říjen 18, 2017 at 5:48 pm
  Permalink

  Za normální holky sleduju na insta a je to fakt super projekt. Mě se třeba Kiki pihy hrozně líbí 🙂 Hrozně hezky se to píše, ale těžko se to vsouká do hlavy, že realita je jinde, než nám to dávají média

  https://wantbefitm.blogspot.cz/

  Reply
 • Říjen 19, 2017 at 7:38 am
  Permalink

  Za normální holky je super projekt, ani jsem o blogu nevěděla, sleduji pouze instagram, nicméně za mě super! Určitě si teď pročtu i blog. Jinak psala jsi mi na blog o spřátelení. Moc ráda si tě hned přidám, zatím se měj hezky 🙂

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *