NEVŠEDNÍ KULTURNÍ ZÁŽITEK.

Už v minulém článku jsem se vás snažila navnadit na zajímavá divadelní představení a inspirovat, abyste šli za kulturou. A v tomto článku to nebude jinak. Tentokrát jsem se ale rozhodla o kulturní zážitek ze zcela jiného soudku. Věřím, že to není pro každého, ale spoustě lidem by se to mohlo líbit.

představení vs civil 🙂 zdroj: Facebook Screamers

 

Už je to pár měsíců, co jsem byla s mamkou na představení skupiny Screamers. Možná vám název něco říká. Pokud ne, tak..

se jedná o Travesti show, ve které vystupuje 6 mužů, kteří se během asi dvou hodin převlékají do neuvěřitelného množství (nejen) ženských kostýmů a předvádí neuvěřitelnou podívanou. Tito pánové mají za sebou neuvěřitelnou 20letou kariéru, během které změnili a upravili svá představení, interpretovali nejen mnoho žen, zpěvaček, hereček, ale i dalších neméně zajímavých rolí, i pánských. Každý rok mají nadupané turné, během kterého projedou x měst po celé republice.

Já jsem podobnou show absolvovala poprvé. Koupila jsem lístky pro mamku, která na nich byla asi před 10 lety. Tím to vlastně mohla i zhodnotit a porovnat. A podle ní to tedy před lety bylo daleko lepší a živější, ale i tak si myslím, že si to užila i teď 🙂

Celá show je opravdu energická a náročná pro účinkující. Ti se (kromě přestávky) nezastaví, neustále mění scénu, kulisy, kostýmy a jsou opravdu neskuteční. Během představení chodí i mezi diváky, a zapojují je i do celkového dění. Někdy je vezmou i na pódium (především se zaměřují na muže v publiku :D). Je to neskutečně živé představení a podobné jsem opravdu nikdy nezažila. 

Show jsem si celkem užila, i když jsem se občas nestačila divit, a mamka taky. Musím se přiznat, že jsem zírala, jak jsou to krásní chlapi s dlouhýma nohama, které se nebojí ukázat 😀 🙂 Především jsem ráda, že jsem takovou show zažila a viděla na vlastní oči. Už bych na to asi podruhé jít nemusela, ale už dlouho předtím jsem o podobném představení uvažovala. Tahle skupinka je navíc pověstná tím, že se rádi a pravidelně vrací na stejná místa a do stejných divadel, takže pokud třeba letos prošvihnete show, nebojte. Oni za rok přijedou určitě znovu.

 

Článkem jsem jen chtěla vyjádřit, že pokud chcete zažít nevšední kulturní zážitek, nebo někoho obdarovat zajímavou show a lístky do divadla, rozhodně neváhejte. Tohle je jedinečná příležitost, jak se zasmát, a přitom zažít velkou podívanou a úžasné barevné róby a kostýmy. 🙂 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.