PROTOŽE O NĚM MUSÍM NAPSAT.

Od puberty jsem začala snila o tom, jak i já se jednoho dne dočkám – a najdu pana božského, pana dokonalého, pana Darcyho. Nebo znáte i jiné přezdívky?. Zkrátka toho pravého, se kterým strávím zbytek života.

Zamilované filmy jsem hltala snad každý den. Milovala jsem smyšlené, nereálné příběhy, kde se z mladé a naivní holky stane královna ročníku, nebo z ošklivky kráska, která nakonec skončí s tím nejhezčím klukem ve filmu.  Zamilují se a odchází ruku v ruce vstříc budoucnost … Byla jsem zamilovaná do každé minuty děje, který připravuje mladé holky o rozum. Realita zamilovanosti, prvních vztahů a opravdové lásky je ale trošku jiná.

Postupně jsem si uvědomila (nejen s každým novým zklamáním), že to nebude, jak jsem si vysnila. Že k pravé lásce bude dlouhá cesta. Pokud ji někdy vůbec najdu.

Během dospívání jsem si prošla pár vztahy a poznala několik kluků. S pár z nich se bavím a kamarádím dodnes, ale s většinou to jednoduše nejde, a nedopadlo by to dobře. Někteří mi ublížili, jiné jsem možná ranila já svým tehdejším odmítnutím. Ale to všechno k prvním láskám a dospívání jednoduše patří. Nikdo mě ale nepřipravil na to, jak bolí opravdové zlomené srdce, to, když vás kluk odmítne, často dost bezdůvodně, nebo s naprosto nelogickým argumentem. Na to vás nemůže připravit ani ten nejlepší film. Skutečnost je vždy jiná. A záleží také na okolnostech. Každopádně jsem byla odhodlaná nevzdávat se. Dokonce jsem myslela na to, že jsem svého muže už někdy musela potkat, střetnou se s ním, nebo kolem něj projít. (To jsem si vždy představovala, a rozhodně jsem ve svých úvahách nebyla daleko od pravdy). 

Nikdy jsem se nenechala úplně zlomit žádným rozchodem ani zklamáním. A doufala, že jednoho dne se to stane. A stalo!

S přítelem jsem spolu rok (čerstvě jsme oslavili výročí), krásných a pořád tak zamilovaných dvanáct měsíců, který mi dal. Dal a naučil mě tolik, co žádný jiný vztah. A já můžu říct, že je to ON. A jak to vím? Z naprosto běžných maličkostí. Protože máme mnoho společného, co jsem nikdy s nikým neměla.

 • směje se mým vtipům, protože má naprosto stejný humor jako já
 • máme stejný vkus na filmy i na hudbu
 • máme stejné charakterové vlastnosti
 • jsme pro sebe nejlepší kamarádi, milenci i partneři pro život
 • chodili jsme na stejnou SŠ, i když on si mě napamatuje, a já jeho tajně okukovala, a platonicky milovala
 • doplňujeme za sebe songy, co on nebo já začnu zpívat
 • často něco udělá, automaticky, ještě než to řeknu
 • máme narozeniny ve stejný den, pokud tohle není důkaz, tak už nic.

vlastně jsme kolem sebe několik let chodili na střední a nevěděli o sobě (já ho znala od vidění, tajně se mi líbil, on mě ale nikdy neviděl), počkali jsme 8 let, dozráli jsme k sobě, a jsme spolu. Jestli tohle není pravá láska… pak už nevím, co to je.

Jsem ta nejšťastnější holka, Vždy jsem byla šťastná a veselá. Ale žádný vztah pro mě nebyl takový, jako ten současný. Jen těžko se to vyjadřuje. Teď už vím, co mi celé roky chybělo k naprosté spokojenosti. Tenhle vztah má jednoduše všecko, co jsem si vždy vysnila, a mnohem mnohem víc.

Proto apeluji na vás holky, Neuspěchejte žádný vztah. Raději si počkejte na něco opravdového. V dnešním světě Tinderu, seznamek a různých online portálů, sociálních sítí a smyšlených fotek a profilů to je těžké. Vím to. Sama jsem si tím prošla. Ale rozhodně se nehrňte do něčeho, čemu plně nevěříte. 

I když jste teď single, jistě se jednoho dne dočkáte, a nějaký kluk si vás zaslouží, protože vy si zasloužíte jen to nejlepší. A pokud se cítíte dobře být sami a single, jedině super 🙂 není nic lepšího, než mít čas na sebe, a věnovat se nějaký čas jen a pouze sobě. Protože až ten vztah příjde, a on příjde, budete se chtít maximálně věnovat i svému partnerovi. 🙂

p.s. brzy budou následovat články o společném bydlení a jak se zařizujeme, tak snad to bude i pro někoho možná inspirace:)

3 thoughts on “PROTOŽE O NĚM MUSÍM NAPSAT.

 • Listopad 30, 2017 at 6:45 pm
  Permalink

  Skvělý článek! Četl ho i partner? Určitě by ho to potěšilo 🙂 Mám radost, když je takto někdo zamilovaný 🙂 Já sama jsem taky ve vztahu šťastná už druhým rokem. Akorát jsem v těchto věcech tajnůstkářka, teda alespoň, co se blogu týče, snažím se být anonymní. A taky mám pocit, že čím víc si nechávám z osobního života jen pro sebe, tím jsem šťastnější. Ale občas si nějakou tu společnou fotku prostě neodpustím a nejraději bych to ještě vykřičela do světa jak jsem šťastná 🙂

  Reply
 • Prosinec 2, 2017 at 2:22 pm
  Permalink

  To je úžasné 🙂 určitě musíte být sehraná dvojka, hrozně dobře jsi vystihla ty body…směje se tvým vtipům, máte rádi stejně filmy a tak, to se mi hrozně líbí, článek dej určitě přečíst tvé poloovičce, pokud ho tedy ještě nečetl 🙂

  Reply
 • Prosinec 2, 2017 at 8:31 pm
  Permalink

  Moc vám to s přítelem sluší! My včera s přítelem oslavili rok a půl a přesně vím o čem mluvíš! 🙂 Netřeba slov, vystihla si to prostě krásně. Prostě víš, že je to ON.

  http://www.thewaybya.blogspot.cz

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *