JINAK VYUŽITELNÉ PLASTY.

Nedávno jsem oslavila narozeniny a od kamarádky dostala opravdu originální dárek, o jehož HLUBŠÍ myšlenku se s vámi podělím.:)

Nevím, zda sledujete alespoň okrajově světovou problematiku odpadu a množství plastu, který se ročně dostane do moře. A s tím souvisí i různé skupiny lidí, které se snaží o vyčištění a lepší využití plastů než, aby to plavalo v oceánech a mořilo naši zem.

Jedním z nich je také aktivita 4OCEAN MOVEMENT. 

Ta se snaží aktivně zapojit do čištění pláží, břehů, moří a oceánů, ale také inspirovat a podnítit jednotlivce i skupiny pro lepší životní podmínky hlavně pro vodní živočichy.

Už jen tím, že přispějete na tuto nadaci, a zakoupíte náramek, přispíváte k lepším životním podmínkám a sběru plastu celosvětově. Není to super nápad?
Domů vám pak přijde poděkování a krásný náramek v neméně roztomilém pytlíčku. Náramek je vyrobený zrovna z těch plastů, které dobrovolníci sbírají jako odpad z pláží a moří.


Jak se tedy zapojit?

Stačí přeskočit na stránky 4oceans.com do kategorie shop a tam si vybrat jeden z nabízených náramků. Ten objednáte a během pár dní vám přijde náramek z plastů.
Jedná se o stálou cenu 20 dolarů za jeden nebo 40 dolarů za dva náramky. Za jeden je to v přepočtu asi necelých 500,-, což je skoro nic ve srovnání s tím, kolik peněz stojí celý ten roční odpad, kolik hodin stráví dobrovolníci úklidem, nebo kolik zvířat znečišťování pak třeba stojí životy.


Každý jeden nákup náramku zajistí vyčištění kilogramu odpadu z oceánu a pobřeží. 🙂

BUY A BRACELET = PULL A POUND

A co se mi na tomhle příběhu líbí nejvíc? Že to začalo u dvou kamarádů, kteří surfovali pravidelně na Bali. A když jednoho dne viděli, jak zde rybáři doslova tlačí loď přes plastové odpadky, rozhodli se s tím něco udělat. A vznikl tak nápad zlepšit životní prostředí a vyrábět náramky z plastového odpadu. A to se rozšířilo po zeměkouli a vznikla z toho světová aktivita ve zlepšování podmínek pláží a moří a likvidaci plastů, kterými jsme zahlceni ze všech stran. 

Za méně jak dva roky aktivita 4Oceans nasbírala 863 056 kilogramů plastů z moře a břehů.

Co si myslíte o takovém projektu? Máte chuť se zapojit? 🙂 

2 thoughts on “JINAK VYUŽITELNÉ PLASTY.”

  1. Projekt znám, náramky jsem viděla i u kamarádek naživo. V reálu mi bohužel nepřijdou jako taková „pecka“, spíše jen jako forma charity jako jakékoliv jiné, podobně jako třeba žluté kytičky přispívajících na rakovinu. Určitě je ale dobře, že se o tomto tématu mluví.

    1. Mě ani tak nejde jen o ty náramky, ale vůbec o celkovou myšlenku a možnost přispět na něco dobrého. A to, že z odpadu a plastu vyrábí náramek, který se pak dá nosit, to je jen příjemný bonus. 🙂 Navíc mi přijde fajn, že z odpadu se dá vyrobit celkem pěkný kus doplňku 🙂 to mě na tom celkem překvapilo. Ale spíš jsem to psala jako další možnost zajímavého projektu a také jak přispět na další smysluplnou věc:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.