PROČ FRANCIE? TADY JE ODPOVĚĎ.

Údaje:

autor: Guillaume Musso

knižní recenze: Protože tě miluji / Parce que je t´aime

vydavatelství: Ikar

překlad z francouzštiny: Miluše Krejčová

rok a místo vydání: Paris 2007 / Praha 2008

počet stran: 240

Obsah:

Román nás přivádí ke zdánlivě dokonalé rodině psychologa Marka, známé houslistky Nicole a jejich dcery, která se jednoho ztratí v obchodním centru. Rodiče i policie po ní marně pátrá. Vše se zdá být ztraceno a všichni hledají stopy, které nejsou. Nikdo rodinu nekontaktuje, ani nechce výkupné. Marc to nezvládá a odchází od rodiny. Propadne se až na dno společnosti, mezi bezdomovce, narkomany a prostitutky. Pět let žije na ulici a doufá, že jednoho dne najde dceru živou.

A pak se dívka nečekaně objeví na stejném místě, odkud zmizela. Nastává spousta otázek, na které se nenachází odpovědi. Všechno je jedna velká záhada. Jak to doopravdy je a kde dívka celou dobu byla?

Názor:

Je to už pár let, co jsem měla knihu poprvé v ruce. Objevila jsem ji náhodou v knihovně, a ihned mě oslovil nejen název, ale především anotace, kterou jsem si přečetla na přebalu. Věděla jsem, že se chci začíst, okamžitě. Nadchla mě hned od začátku. Nemohla jsem se odtrhnout a četla jsem celá napjatá až do samotného závěru.  Pamatuji si, že to byla jedna z prvních knih, u které jsem hltala, a konec mě absolutně semlel a nemohla jsem uvěřit, jak to skončilo. Tak nečekaný závěr ve mě vyvolal spoustu emocí.

Tato a další knihy od autora rozhodně stojí za víc než ledabylé povšimnutí. Je to jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů a mrzí mě, že je u nás tak málo překládaný. Mělo by se mu věnovat daleko více prostoru na českém trhu. Je to škoda a mě je z toho smutno, že jsou od něj přeloženy dosud jen tři knihy.

Pokud máte možnost knihu získat u vás v knihovně, nahlédněte do ní. Věřím, že vás zaujme, a budete si chtít koupit další dílo od tohoto francouzského tvůrce.

 

0 100 100 1
100%
Average Rating

Za mě naprosto dechberoucí děj, do kterého se začtete hned po první stránce. Tento typ příběhu, kdy je vše na konci úplně naruby, než jste si zpočátku mysleli, mě nepřestává bavit. S chutí se začtěte do francouzkého románu a pochopíte sami.

  • 100%

2 thoughts on “PROČ FRANCIE? TADY JE ODPOVĚĎ.”

  1. ta kniha vypadá zajímavě, poohlídnu se po ní, až zajdu u nás do knihovny 🙂 třeba mě autor ohromí stejně jako tebe 🙂

    rozhodně na tvé nové webovce nejsem naposledy, knižní recenze si ráda přečtu a taky i co je nového u tebe v osobním životě 🙂

    PS: teď mě čeká svatba kamarádky konající se na ranči, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat 🙂

  2. Teda … jestli se knížka zhltne jako tvůj uchvacující popis knihy, tak to budu mít přečtené za jeden den. 😀

    jinak děkuju za to, že si na starém blogu napsala článek o databázi knih, od té doby, co jsem se tam zaregistrovala pro mě čtení dostalo úplně nový rozměr 😀 🙂 děkuju

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.