NOC V CENTRAL PARKU: Guillaume Musso

originální název: Central Park

autor: Guillaume Musso

překlad z francouzštiny: Daniela Marešová (2017)

rok vydání originálu: 2014

nakladatelství: Motto

počet stran: 296

žánr: světová literatura, thriller, román

čteno: 29. – 31. říjen

Nahlédneme do obsahu: 

Představte si, že se jednoho rána probudíte kdesi na lavičce, připoutaná k cizímu člověku, a nevíte, co se dělo předchozího večera, a jak se to celé seběhlo. Alice a Gabriel (dva cizinci) se probudí vedle sebe na lavičce, připoutání k sobě. Po krátkém šoku se seznamují a snaží se přijít, co se stalo, a hlavně kde se nachází. Oba mají pocit, že je to Paříž. Ale pravda je někde jinde. Kde teda jsou, a proč jsou spolu? Očekávání, napětí a hlavně rozuzlení nás provází od začátku do konce. Nic není, jak se zdá. Závěrečné vyhrocení zcela šokuje a nikdo by ho ani náhodou nečekal.

Co si myslím:

Čekala jsem různá rozuzlení, ale tohle ne. Autor umí psát a umí šokovat a s další novou knížkou to jenom potvrzuje. Jeho styl mě baví a každá knížka je parádní. Baví mě a těším se na další příběhy. Ne každému můžou jeho příběhy sednout, protože jsou také plné nereálných scénářů, které si jen těžko umíme představit, že by se doopravdy mohli stát. Ale kdo ví, nikdy neříkej nikdy. Mě osobně se nejvíc líbí kniha – Protože tě miluji, která mě neskutečně bavila až do samotného závěru, kdy přišlo šokující rozuzlení. Ale s každou další knihou se k autorovi dostávám blíž a blíž. Jen mě mrzí, že je u nás tak málo překládaný. A opravdu si netroufnu číst jeho romány v originále.

Hodnocení 5 / 5 

Rozhodně zkuste i další autorovy knihy. Každá jednotlivá stojí za pozornost.

0 90 100 1
90%
Average Rating
  • Tahle kniha mě bavila asi zatím nejméně z těch, které se mi od autora dostaly do rukou. Ale to nic nemění na tom, že je to bravurní spisovatel, který dokáže propojovat příběhy jednotlivých postav tak, aby to na konci všechno krásně zapadlo, a abychom ani na vteřinu nedýchali, a jen zatajeně četli až do samotného závěru.
    90%

5 thoughts on “NOC V CENTRAL PARKU: Guillaume Musso”

  1. Přečíst knížku za tři dny? To chce potlesk! Vypadá zajímavě 🙂 Jen by mě zajímalo, jestli opravdu hodně šokuje, přítel vždycky pozná ty největší zápletky ještě dřív, než se s nim autor (režisér) dostane a tak mi vždy kazí moment překvapení 😀 😀 😀

    WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.