LOSOS V KALUŽI: MARKÉTA LUKÁŠKOVÁ

název v originále: LOSOS V KALUŽI 

autorka: Markéta Lukášková
rok vydání: 2017
nakladatelství: Motto
počet stran: 224

žánr: česká próza
dívčí román

čteno: 10.  – 23. prosinec

 

Nahlédneme do obsahu:

Hlavní hrdinkou je typická holka se jménem Barbora, která si na nic nehraje. Nepotřebuje spoustu kamarádů, sociální sítě, ani dokonalý makeup, aby se cítila dobře. Má svou průměrnou práci a kamarádku, a kluka, který není ten z nejlepších, ale má ji rád. A taky babičku. Ta je druhou podstatnou postavou, která zde vypráví příběh ze svého pohledu. Střetávají se tu tedy dvě linie vyprávění, které se prolínají a souvisí spolu. A především se zde prolíná i linie světská a nadpozemská. Ale o té vám moc psát nechci, o té si přečtete v knize to podstatné a zajímavé.

 

Co si myslím:

Kniha se mi četla o to líp, protože je mi tématem velmi blízká a opravdu citově založená. Také jsem se potýkala se ztrátou stejné osoby. A takový příběh mě dokáže posilnit, ale i citově rozložit a dostat do kolen. Na druhou stranu je i humorně pojatá, což pomáhá, že se člověk citově nerozloží. Opravdu originální pohled na smrt, a věci s ní spojené. Tak nějak podobně si to představuju i já. I když ne každého tohle téma a pojetí může bavit, myslím, že je důležité se občas zamyslet nejen nad životem, ale i nad smrtí. Některé prvky mě v díle bavily více, některé mě zasáhly, a dojaly. Jiné mi přišly nereálné až absurdní. Na něco se člověk musí dívat spíše s nadhledem a mávnout nad tím rukou, protože se mi to do knihy úplně nehodilo. Věřím ale, že každý si v tom najde to svoje. Mě se líbila. A také mi ukázala, že člověk může věřit na posmrtný život, na anděly a duše, které kolem nás jsou. A já tomu věřím. Díky za tohle čtení.

 

Celkové hodnocení: 4 / 5 

Znáte tuhle knihu? Setkali jste se s podobnou tématikou i v jiném díle?

0 80 100 1
80%
Average Rating
  • Jak je patrné z recenze výše, kniha se mi líbila, hodnotím ji vysoko a opravdu pozitivně. A mohu ji spolehlivě doporučit dál i vám.
    80%

2 thoughts on “LOSOS V KALUŽI: MARKÉTA LUKÁŠKOVÁ”

  1. Tahle kniha mě dlouho zajímala, takže tuto recenzi jsem opravdu uvítala 🙂 Makrétu Lukáškovou znám díky Facebooku a musím říct, že mě baví její humor a proto ji ráda sleduji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.