LIBEREC POPRVÉ.

Miluju cestování, a ze všeho nejraději poznávám české kraje a kouty. Už dlouho jsem navíc snila o tom, jak navštívím Liberec. A konečně jsem se minulý víkend dočkala.

Dopoledne patřilo jasné dominantě Liberce – Ještědu. Teď už konečně vím, že nahoru vede x cest, a my jsme šli tou nejlepší i nejhorší zároveň. Pěkně pěšky krásný výšlap po svahu. Bylo to zaručeně skvělé kardio. Ale já jsem se nevzdala a zvládla to až nahoru po svých. I když nahoru vede také lanovka, nebo klasická asfaltka pro auta.

Polední čas patřil prohlídce města, náměstí, radnice, a hlavně obědu v nejlepší řecké restauraci v ČR, kde jsem byla – Masa Buka. Každopádně doporučuji všemi dvaceti. Až se vám budou sbíhat sliny na Řecko a budete poblíž Liberce, zaskočte sem.

Odpoledne se neslo ve znamení zábavného parku. Dopoledne jsme potrápili nohy, a odpo přišlo na řadu potrpit mozkové závity. Navštívili jsme IQlandii v Liberci, kde se nachází 5 pater zábavy, přes 400 exponátů, nejrůznější záhady, hlavolamy, překážky a atrakce. Po dlouhé době jsem se mohla vrátit do dětských let a vše si naplno užívat. Rozhodně jsem se mezi všemi dětmi necítila trapně, naopak, jsem se cítila, že je to něco, co už dlouho potřebuju, vyblbnout se a probudit své skryté dítě. Byl to parádní zážitek, který mohu opět dále doporučit. Pokud nevíte co odpoledne podniknout, jeďte sem, ale vyhraďte si minimálně tři hodiny. Je toho opravdu hodně.

Už dlouho jsem neměla tak prima nabitý den. Děkuji za něj svému muži. S ním jsou všechny chvilky skvělé, ať jsme kdekoliv. Protože se řídím heslem, že není důležité kde jsme, ale s kým. Ale Liberec chci rozhodně znovu navštívit, třeba zrovna v zimě na svahu. 🙂 

A co vy byste mi v Liberci a okolí doporučili?

One thought on “LIBEREC POPRVÉ.”

  1. tak na Ještědu jsem byla už aspoň 5x 😀 a už mě přestal bavit

    taky jsem byla v IQ Landii a ještě v tom aquaparku vedle 🙂

    jinak nevím, co dál bych doporučila, moc to tam neznám…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.