LASEROVÁ OPERACE: NELITUJU.

Dnes je to půl roku přesně na den ode dne, kdy jsem absolvovala laserovou operaci očí. A proto jsem se rozhodla o rekapitulaci a shrnutí, jak se mi za ty měsíce daří.

 

První článek jsem sepsala 24. srpna, to znamená, dva dny po operaci. Už třetí den jsem byla schopná sednout k monitoru a sepsat pár řádek. Dívat se do počítače, ale i do mobilu a normálně fungovat. I když to ještě nebylo stoprocentní, zvládala jsem to.

Operaci jsem absolvovala na klinice GEMINI v Praze. Jedná se o jednu z vyhlášených, kam se sjíždí i cizinci, a jsou zde opravdu skvělí odborníci na slovo vzatí. Hlavně pan primář Stodůlka, který je známý po celém světě. To ale nebyl ten důvod, proč jsem volila tuto kliniku. Dlouho jsem si načítala různé informace, a zkušenosti, ale bavila jsem se i s lidmi, které znám, a kteří už měli operaci za sebou. A pak jsem se v červnu, po státnících rozhodla, a objednala se. A 14. července mě čekala předvyšetření, zda jsou moje oči vhodné, aby podstoupily takový zákrok. Vše klaplo a 22. srpna jsem šla na operaci. A bylo to.

A jak je to dnes, půl roku po operaci? 

Když to srovnám s tím, jaké to bylo před půl rokem, je mi skvěle. Konečně po delší době mě nebolí ani jedno oko.

Ještě před pár týdny mě pobolívalo pravé oko. Ne pořád. Ale občas, hlavně večer. Měla jsem neustále pocit, že mám sušší oči. A večír to bylo intenzivnější, ale někdy i přes den. Umělé slzy jsem si kapala opravdu často. Bála jsem se, že se to nesrovná. Vidění bylo super, ale to pobolívání mě trápilo. Ale u mě to mohlo být zapříčiněno tím, že mě během operace pan doktor pravé oko trochu víc podráždil. Nebyla to známka nepovedené operace, ani toho, že by moje oči nebyly vhodné. Já jsem měla menší komplikaci u operace, která se ale zdárně vyřešila. Bohužel mě to poté ještě pár měsíců po operaci trápilo.

Na kontroly chodím celkem pravidelně. Skoro každý měsíc jdu na kontrolu, aby mě doktoři prohlédli oči, a zjistili, jak se hojí. Přeci jen to byl velký zásah, a oči se nezlepší za měsíc. Ale už teď je citelný viditelný pokrok. Ještě před měsícem jsem řešila sušší oči a pobolívání pravého oka. To spravila čočka na oku, a antibiotika v podobě kapek do očí.

Dnes už si téměř nekapu žádné kapky. Jen občas, preventivně. Oči mě nebolí. Cítím se skvěle. Krásně čtu a vidím na monitor, i na mobil, čtu knihy, ale i vidím pěkně do dálky. Nemám ani jednu dioptrii a při kontrole krásně přečtu velká i malá písmenka. Je to neskutečný pocit. A přála bych to každému, kdo hůř vidí.

Já jsem šťastná, že jsem se po státnicích odhodlala, nakoplo mě to. A šla jsem na operaci. Nelituju ani jediné sebemenší bolesti, nebo uslzeného oka, které mě za ten půl rok provázelo. A za ty peníze to stálo. Nebyla to levná záležitost, to je jasné. Nevydrží mi to celý život, o tom nepochybuju. I mě se za pár let zas můžou vrátit dioptrie. Ale stálo to za to.

Zjednodušil se mi život. Nemusím ráno nasazovat čočky, nemusím si je vyndavat, když jdu plavat, a bát se, jestli se v bazénu s někým srazím, protože nic nevidím. Neřeším problémy spojené s tím, zda mě někde upadnou brýle, nebo si budu muset kupovat jiné, drahé. Je o v mnohém ulehčení. A jsem ráda, že jsem si splnila svůj sen. 🙂 

A každému to mohu jedině za sebe doporučit. Z mé vlastní zkušenosti. Je to skvělý pocit. Nelituju. Naopak.

 

 

A co vy? Máte za sebou podobnou operaci? Nebo ji zvažujete? 🙂 

6 thoughts on “LASEROVÁ OPERACE: NELITUJU.”

  1. Já na žádné operaci zatím nebyla. Teď momentálně nosím brýle, protože mám jedno oko slabší než druhé, ale na operaci s tím nemůžu, protože se může stát, že ještě porostu a to by pak během pár měsíců bylo zase jako předtím, takže musím pár let počkat. Ale asi do toho půjdu, když čtu samé pozitivní reakce (pokud teda nebudu srab :D). A tobě přeju, ať máš oči v pohodě a taky tě obdivuju, že jsi do toho šla!

    1. Jo to je rozhodně rozumné. 🙂 jen si počkej na ten správný okamžik. Však ona ta operace nikam neuteče. A pak do toho jdi. a rozhodně nejsi srab, já jsem se k tomu také odhodlávala delší dobu. Ale nakonec jsem ráda, že jsem si to splnila 🙂

  2. Tak to Ti moc gratuluju, že ses k tomu odhodlala a že Ti to vyšlo! Mamka má silné dioptrie (7) a brácha to má po ní (5). Mamka také uvažovala, že by zašla na tuto operaci, dokonce jí udělali i předběžné vyšetření, bohužel se mamka na to nehodí, má ty „špatné“ dioptrie, který změnit nejdou… Teď si už ale aspoň po 3 letech vybírání koupila nové brýle. Věřím, že je to velmi osvobozující pocit! 🙂

    Měj se krásně ♥

    WantBeFitM

  3. Skvělé, že se ti oči po zákroku spravily. Pro mě je to teď dost aktuální téma. Na počítači ale už kvůli práci trávím hodně času, takže mám obavy. Byla jsi na Femto Lasik, nebo na nějakém jiném stroji? Osobně plánuji jít do brněnské Neovize, už protože ji mám blíže a znám se s doktory, ale každá načtená zkušenost dobrá…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.