HUBNUTÍ JE VĚDA?

 

maturitní plesy dělí jeden rok  – leden 2017 versus leden 2018 

Spoustu lidí mě už roky kritizovalo a zároveň podkopávalo nohy. I vlastní členové rodiny mi nebyly oporou, jakou bych si vždycky přála. Byla jsem neustála demotivovaná, a myslela jsem, že nikdy nezhubnu. Nechtěla jsem to dělat pro nikoho jiného, než sama pro sebe. Neustále jsem měla pocit, že začínám odznova pokaždé, když jsem zhřešila. Nový rok byl pro mě vždy jasným cílem a startem začít nanovo. Ale pokaždé jsem někde ztroskotala. Hlavně jsem na to byla sama. Měla jsem pocit, že to nikdy nezvládnu. Ale už si to nemyslím. 

výživová poradkyně mi pomohla a otevřela oči.  Konečně vím, že člověk na to nemusí být sám. Stačí malé popostrčení k vysněnému cíli.

Ukázalo se, že to není tak nereálné. A že je to naopak docela jednoduché a logické, když člověk ví, jak to dělat správně. Vlastně stačilo trošku upravit jídelníček (protože zdravě jím už několik let) a především zmenšit porce a udělat je pravidelnější.

Já sama jsem měla ze začátku pochybnosti. Ale ubývající centimetry, pomalu se snižující číslo na váze, ale především i fotografie, které nyní vidím jako jasný důkaz, jsou dost pádné výsledky. Mohu si konečně trošku oddechnout a říct, že to skutečně jde. Jen člověk musí chtít mít vůli a motivaci, a snažit se. Samo to nepůjde nikdy. Nic víc v tom není. 

 

p.s. můj přítel se nemění. naopak je pořád stejně krásný a dokonalý. 

5 thoughts on “HUBNUTÍ JE VĚDA?”

  1. Ale i na fotce vlevo ti to moc slušelo! Teď je z tebe akorát ještě větší kočka ♥ A máš pravdu, žádná věda v tom není 🙂 Já teda s poradkyní tak dobrou zkušenost nemám, protože u mě se jednalo o nabírání váhy a ona mi „předepsala“ takové nabírání, se kterým se moje hlava prostě nevyrovnala 🙂 Jinak krásně jsi zvládla ten instagram! Jsem moc ráda, že ti to pomohlo 🙂

    WantBeFitM

  2. Na fotkách vyzeráš naozaj skvelo, nie je dôvod sa trápiť. 🙂 Ja som sa pustila do chudnutia minulé leto, počas ktorého som schudla približne 20 kíl. Ale tiež som na to nebola sama. Mala som veľkú podporu od rodiny aj od svojho muža. 🙂

  3. Vypadáš dobře na obou fotkách 🙂 ale chápu, že důležité je CÍTIT se dobře 🙂 Já bych ráda shodila třeba 5 kilo, ale hlavně bych se ráda dozvěděla, jak správně jíst, aby to pro mě nebyla taková věda. Ale nevím na koho se obrátit, protože vždy, když zmíním, že bych ráda pár kil shodila, všichni se na mě dívají jako na blbce a řeknou, že to vůbec nepotřebuji. Takže nevím jak si pomoct a mám strach, že když zajdu k odborníkovi, bude si klepat na čelo.

  4. Moc vám to spolu sluší a přítel je na tebe určitě pyšný. Jinak já to taky znám, nejhorší je, když ani doma nemají pro tebe pochopení a pořád ti cpou čokoládu do ruky. Já jsem podporu našla až ve fitku, stačí když ti občas někdo řekne, že ti to jde. Zatím mám dole pár kilo, ale chtělo by to ještě tak dvě, tři pro lepší pocit, takže pořád musím bojovat a snažit se okolí neposlouchat. Přeju ať se ti daří

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.