DÝŇOVÝ SVĚT

Přicházím s tipem na zajímavé místo, které stojí za to navštívit. Je tu období nádherné přírody, která kouzlí neuvěřitelně barevnou podívanou. A tady je další nápad pro vás, co třeba podniknout o víkendu.

Je mi jasné, že to pro mnohé může být tohle místo z ruky, ale třeba to i tak bude pro vás natolik lákavé, že si to nenecháte ujít.

Minulý týden jsme s přítelem navštívili ranč u Pipků nedaleko Zruče nad Sázavou, který přináší tematickou událost a to – Dýňový svět. Moc jsme nevěděli, co vše nás čeká, ale, celkově si myslím, že to byl skvělý výlet, který ještě podtrhlo naprosto skvělé azuro. 🙂

Jedná se o obrovský statek, kde najdete nejen mnoho druhů dýní k prodeji a užitku, ať už do pokrmů, nebo jako dekoraci, tak i mnohem víc. Nachází se zde nejrůznější, už vytvořené, dýňové dekorace, mnoha tvarů a barev (viz fotografie).

Je zde hlavně využití pro děti, které zde mohou skákat do slámy, stavět si své dýňové dekorace, nebo lézt po prolézačkách, ale celkově si myslím, že je to hezké místo i pro páry, nebo jakoukoliv návštěvu, která by chtěla zažít něco originálního.

My jsme si nakonec domů odvezli speciální – tzv. šedou dýni. Je vhodná hlavně do polévek, tak jsem zvědavá, jak bude chutnat.

Já osobně tohle období naprosto zbožňuju. Nastupují nejen dýně, ale také začínám pít ve velkém čaje, jíst mandarinky a pomeranče, oblékat si roláky, zapalovat svíčky, a jednoduše si tuhle podzimní atmosféru užívám.

Možná někomu chybí babí léto, ale mě ne. Já si tohle období užívám plnými doušky.

Věřím, že to nesedne všem, ale rozhodně tohle místo doporučuju. Pokud chcete něco akčnějšího, tak sem nejezděte, Tady je to opravdu o odpočinku, podívané, a třeba i nasbírání poznatků ze světa dýní.

Chce to ale spíše hezké počasí, třeba jako je na mých fotkách, protože je to převážně venku, a v dešti se vám tam určitě líbit nebude. Snad se ještě dočkáme hezkého víkendu a vy budete moci vyrazit prozkoumat tohle místo.

Máte rádi podzim? Víte, že existuje tak velké množství dýní? Já doteď znala jen tři druhy. 😀

2 thoughts on “DÝŇOVÝ SVĚT”

  1. Já osobně dýně moc nemusím, maximálně jako dekoraci, jinak vůbec 🙁 Nicméně dívat se na ně mi nijak nevadí 😀 Takové procházky mám naopak ráda, akorát to mám hoodně z ruky :/ Podzim si taky úžívám plnými doušky, zejména období svetrů, svíček a čajů 🙂 Tento týden bylo nádherné počasí, díky sluníčku krásně vynikly podzimní barvy na stromech 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.