BURGER na n-tou

Miluju jídlo, a miluju maso. Vím to o sobě, a ráda vyhledávám nová a zajímavá místa k uspokojení chuťových buněk. S přítelem rádi trávíme čas v dobré (burger) restauraci a objevujeme nové podniky. Máme i svůj oblíbený podnik a často srovnáváme. I to byl jeden z důvodů, proč mě napadl tento článek. A třeba tím i přinesu pár zaručených tipů. Myslím že za tu dobu, co jsme spolu, jsme toho vyzkoušeli a projedli opravdu dost. 🙂

A co že jsme to všechno už v Praze navštívili?

ŽELVA

Za mě, i za přítele, je to srdcovka. Burger se nachází na Žižkově, je to dost malý podnik, takže za sebe doporučuju udělat rezervaci, pokud nechcete jít třeba ve čtyři odpoledne. Je zde otevřená kuchyně, takže můžete sledovat kuchaře v akci.
Vyzkoušela jsem tu už vícero typů burgerů, a žádný mě nezklamal. Nejslabší byl pro mě zatím Playboy (s brusinkama), ten už bych si neobjednala. Ale jinak jsou tu klasiky, které nezklamou nikdy. Krom toho si můžete dát i extra pálivý Hellboy, nebo pro náročné třeba i syrečkový. Cenově je to spíše pod 150,-, což je na Prahu prostě super, a hlavně levnější jak ve fast food. Za sebe doporučuju hlavně Farmer’s nebo Cheesy bastard. Jeden druh hranolek je dostačující, lepší jak výběr několika druhů předražených brambor. Jen ten nápoj by mohl být lepší. Domácí limonádu si představuju jinak, než jako marmeládu rozpuštěnou ve vodě. To jediný by snad mohli ještě zlepšit. Na druhou stranu, si přítel pivo chválí. A mají hodně dobré housky. Takže hodnotím jasně:

5 / 5 


GEORGE PRIME BURGER 

Tenhle podnik se nachází na Václaváku, a proto jsem čekala dražší ceny. A nebyla jsem vedle. Burgery se pohybují víc nad 200,-, což je pro mě už dost předražené. Ale jednalo se o narozeninovou večeři, a tak jsem pro jednou zavřela všechny oči a šla uspokojit své chuťové buňky. Ty nebyly zklamány, a vychutnali jsme si další gurmánský večer. I tady jsou lahůdky, jako třeba jeden s tuňákem, nebo cibulovými kroužky uvnitř. V tomhle místě mají vícero druhů hranolek za vyšší ceny. Nám stačily ty klasické za 55,-, které se chuťově nijak výrazně nelišily od jiných. Pití dobré, a pivo podle přítele také slušné. Za sebe hodnotím pouze pokud jde o chuť (na ceny nehledím, ale normálně bych tam na oběd nešla):

4 /5 


DISH

Podnik na Vinohradech je opravdu malinký, a bez rezervace si tam (bez trochu štěstí) opravdu nesednete. Doporučuju jít proto na jistotu s rezervací. Líbí se mi vzhled a interiér. Personál je opravdu hodně příjemný. A jídlo? Opravdové foodporno, to se nedá jinak popsat. Vybrali jsme si dva burgery s názvem Dish a Chilli Shack, a oba byli famózní. Čekejte vyšší cenovou, pod 200,- tu není nic. K tomu jsme si dali hranolky za 69,- a drinky, přítel si dost vychvaloval Unětické pivo. Nechali jsme zde docela balík, ale za ten pocit kvalitně naplněného břicha to rozhodně stálo. Za mě je to opravdu vysoká kvalita za kterou si ráda připlatím, protože takhle neutrácíme často. Díky za takové podniky. Za sebe i přítele rozhodně hodnotím:

5 / 5


BLACKDOGS

Tuhle dobrou restauraci najdete na Palackého náměstí kousek od Náplavky. Je to hodně zajímavý podnik, ale měla jsem zpočátku pochyby (možná kvůli názvu?). Ty po první návštěvě zmizely. Byl to příjemně strávený čas s milou obsluhou. Ty ceny asi nejsou nic neobvyklého i vzhledem k lokaci. Máte na výběr dokonce mezi větším a menším burgerem, ale i vegeburger. Většinou pod 200,- ceny nejsou, spíše nahoru. Ale i tak jsou chutné a navíc v bramborové bulce, která je fakt dobrá. K tomu Plzeň a my jsme byli spřítelem spokojeni. Hodnotím:

4 / 5


PODOLKA

Typická pražská restaurace s různými druhy jídel se nachází v Karlíně, a nabízí i burgery. Většinou mám pocit, že restaurace s všehochutí a hodně velkým výběrem mě zklamou. Proto jsem se bála i tady, ale byla jsem mile překvapena. Není to typická burgrárna. Uprostřed je pec, a působí to na mě jako bývalá pizzerka. A třeba nejsem daleko od pravdy. Každopádně jsme si pochutnali třeba na avokádovém burgeru s masem. Byl fakt dobrý. Velké porce, ale bohužel i ceny. Jídla pod 200,- tu moc nenajdete, a zrovna burgery byly i lehce nad 200,-, což je pro mě dražší záležitost. Hodnotím proto:

3 / 5 


REGAL BURGER

Tohle místo je fast food. Objednáváte si na baru, a jídlo máte opravdu rychle hotové. My byli v jedné z poboček, tentokrát v Karlíně, a nikdo tam nebyl, krom nás, po celou dobu návštěvy. Je to relativně nová pobočka, a lidé to zatím asi neobjevili.
Chuťově to není špatné, ale za mě spíše průměr. Ceny se pohybují spíše lehce pod 200,-, ale to není v Praze neobvyklé. Nabízí celkem klasické burgery, ale i prasárnu třeba s cibulovými kroužky uvnitř. Hranolky, nebo menu nesmí chybět, asi jako v každém fast foodu. Nějak extra mě to nenadchlo, proto hodnotím:

3 / 5 


TOM’S BURGER

Je to celkem rozšířený podnik na x místech po Praze, a proto ani my jsme ho nevynechali. Vyzkoušeli jsme klasiku Tom’s burger, ale nešlo o nic jiného, než burger s vejcem a slaninou. Tedy nic neobvyklého. Líbí se mi, že si můžete vybrat ze tří velikostí burgerů, což se hodí, pokud máte velký hlad, nebo naopak nechcete být přejedení. Ale to je tak všechno. Připadala jsem si tam spíš jako ve fast food, chuťově mi to přišlo spíš průměrné.  Burgery nenadchnou ani neurazí. Navíc burger je jen jedna z variant v menu. Přijde mi, že podnik se zaměřuje na spoustu různorodých jídel a kuchyní, a je to takový všehomix. Pokud bych chtěla skutečně někoho vzít na dobrý burger, vzala bych ho někam, kde se na to přímo specializují.. Ale za vyzkoušení to není špatné. Já jsem asi už náročnější strávník. Ceny jsou opravdu přívětivé i pod 100,-, ale tomu podle mého odpovídá i kvalita. Hodnotím tedy:

2 / 5


A co vy? Máte svůj oblíbený burger nebo podnik (nejen) v Praze? 🙂 

4 thoughts on “BURGER na n-tou”

  1. u nás na Mělníku je Němý medvěd, hospoda, kde vaří špičkové burgery a vaří i svoje pivo, s burgery vyhráli i 2. místo na nějakém burgerfestu, jsou fakt výborné, ale dva lidé tam za véču nechaj tak 500 Kč

  2. Burgery mám moc ráda a do Prahy se zrovna stěhuju, takže článek přišel vhod – díky za něj! Stěhování hodlám oslavit právě v DISH, ještě jsem tam nikdy nebyla.

    V hodnocení Regal Burgeru se shodneme, u Tom’s Burger panují rozdíly v jednotlivých pobočkách – Hybernská slabší průměr, Máneska spokojenost. Navíc se mi líbí možnost objednat si menší burger. Nejvíce mi zatím chutnalo asi v Peter’s Burger Pub.

  3. Ani v jednom podniku jsem nebyla. Oblíbila jsem si restauraci Hamburg v Praze Holešovicích, mají tam výborné žebra. 🙂 také se mi líbilo v restauraci na Chodově, ale neřeknu už jak se jmenovala – nějaká kozlovna, výborné menu obědové.

  4. Já osobně na burgery do podniků moc nechodím, protože jsem hrozně vybíravá. Tedy, ne že by mi šlo o maso či podobně, ale pokud přijdeš do takové restaurace, většinou tam je plno dipů – což spoustě lidem chutná. Mně bohužel ne. Já osobně vůbec nemám omáčky a podobné věci ráda, hodně jsem jich zkusila, ale prostě za mě ne. Takže hamburger jen domácí, ale to je potom zase úplně něco jiného… Když se s tím člověk pomazlí, opeče si tu bulku, naskládá zeleninku, vše podle vlastní chuti… 🙂 Ale jinak ty podniky určitě nejsou špatné. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.